Banca Transilvania x Spark Generation

oferte banca transilvania

Împreună deschidem ușile către o educație internațională de top

Prin parteneriatul Spark Generation x Banca Transilvania ajutăm părinții din România să aibă acces facil la o educație actuală, de calitate, pentru elevii cu vârste cuprinse între 13 și 19 ani, din confortul casei lor.

Cu un curriculum acreditat Cambridge, Spark Generation,  platforma educațională pentru liceeni, oferă șansa elevilor să se înscrie la un liceu online acreditat, să urmeze cursuri academice Cambridge cu suport de la profesori internaționali, sau să acceseze online, în propriul ritm, orice curs Cambridge își doresc, cu un abonament lunar la educație

Ajută-ți copilul să își realizeze potențialul maxim, fără griji financiare! Împreună cu Banca Transilvania facem educația accesibilă pentru toți copiii.

Abonament lunar

€5

ai 50% reducere, respectiv 5 euro/lună, atunci când achiziționezi abonamentul direct din BT Pay 

 

Netflix for Smart Teenagers 

 • Acces în platforma online Spark Generation 
 • 55+ Cursuri Cambridge IGCSE & A levels studiate în ritm propriu, fără profesor 
 • Cursuri de Wellbeing & Dezvoltare personală 
 • 3 Sesiuni de Coaching de Grup pentru formarea unor Obiceiuri Sănătoase
 • 9 Sesiuni de Coaching de Grup pentru dezvoltarea skillurilor de Leadership

* ai 50% reducere, respectiv 5 euro/lună, atunci când achiziționezi abonamentul direct din BT Pay

Cursuri Cambridge cu profesor

€1,850 

/ curs

 

Teamwork makes the dream work 

 • Acces în platforma online Spark Generation 
 • 55+ cursuri online acreditate Cambridge IGCSE sau A Levels, cursuri de Wellbeing si Dezvoltare personală 
 • Lecții online, live, cu profesorul – 2h/săptămână/curs
 • 15 sesiuni 1:1 cu profesor pe an
 • 3 sesiuni de coaching de grup pentru formarea de obiceiuri sănătoase
 • 9 sesiuni de coaching de grup pentru dezvoltarea skillurilor de leadership

* plata în rate, fără dobândă cu Star Card

 

Liceu Online Cambridge

€5,850

/an 

 

Dare to dream big 

 • Acces în platforma online de învățare MySpark 
 • 65+ cursuri academice (IGCSE și A Levels), de wellbeing și dezvoltare personală
 • Lecții live cu profesori (2 ore/materie/nivel/săptămână)
 • 15 sesiuni individuale cu profesor pe an
 • Peer 2 Peer Learning
 • Sesiuni PAIRS (12 individuale, 2 între colegi, 6 sesiuni de grup/an)
 • 4 întâlniri de familie/an
 • 3 sesiuni de coaching de grup pentru formarea de obiceiuri sănătoase
 • Programul Hero’s Journey (muncă individuală ghidată + 5 sesiuni de coaching de grup)
 • Sesiuni individuale de consiliere universitară (3 sesiuni/an)
 • Consiliere individuală pentru orientare în carieră (3 sesiuni/an)
 • Coaching de grup pentru dezvoltarea skillurilor de leadership (9 sesiuni/an)
 • Ajutor în construirea portofoliului academic (3 sesiuni/an)
 • Cluburi și roluri de leadership 
 • 100% Flexibilitate în program
 • Diplomă Cambridge / Post-examen

* plata în rate, fără dobândă cu Star Card

50% discount la abonamentul Unlimited Learning Subscription pentru primul an.

Te bucuri de o reducere exclusivă de 50% la abonamentul Unlimited Learning Subscription pentru primul an. Ofertă este disponibilă doar pentru clienții BT și poate fi accesată din BT Pay la secțiunea Oferte. Iar dacă nu ești încă client BT, îți poți deschide un cont online din BT Pay în doar câteva minute. 

banca transilvania - spark - bt pay

Rate fără dobândă cu Star Card

Cu Star Card de la Banca Transilvania poți facilita accesul pentru copilul tău la o educație privată ce urmează standarde Cambridge International Curriculum.

Poți achiziționa în 10 rate fără dobândă atât Cursurile Cambridge cu Profesor, cât și Liceul Online Cambridge.

Iar dacă nu ai Star Card, îl poți emite online, rapid, direct din BT Pay.

Despre Spark Generation

Spark Generation este cea mai mare platforma educațională dedicată liceenilor.

Spark Generation îmbină conținutul de calitate creat de experți și suportul și serviciile personalizate, pentru a-i ajuta pe elevii de liceu să-și descopere propriul drum potrivit carierei lor încă din anii de liceu. Platforma noastră de învățare online se adresează elevilor de liceu oferindu-le o alternativă educațională modernă – fără limitări impuse de un sistem rigid, facilitând experiență unică și personalizată de învățare. Un loc unde flexibilitatea și inovația eclipsează rigiditatea.

Echilibrăm excelența academică, wellbeing-ul și programe special create pentru pregătirea elevilor pentru viitor, folosind informații bazate pe date pentru a îi sprijini să aibă succes atât în prezent, cât și în viitor.

Totul este disponibil într-o singură platformă online pentru toți cei implicați: liceeni, părinți, profesori, administratori școlari și alți furnizori de suport.

 Investiți astăzi în liderii de mâine!

Spark Generation - Cea mai mare platformă educațională pentru liceeni

 • Acces la peste 55 de cursuri disponibile acum
 • Cursuri Cambridge Online IGCSE și  A-level self-paced
 • Cursuri Online de Wellbeing pentru liceeni
 • Cursuri Online de ”Future Readiness”
 • Adolescenții învață urmând metodologia ”Engage, Learn, Practice Master”
 • Sesiuni de coaching de grup

Magia din spatele abonamentului nostru de învățare nelimitată

Elevii de liceu care urmează cursurile Spark Generation au parte de o experiență educațională extraordinară.

Pe lângă timpul de învățare nelimitat, aceștia au acces la o varietate de cursuri online academice și non-academice. Dar distracția nu se oprește aici!

Elevii beneficiază, de asemenea, de sesiuni de coaching, sprijin pentru wellbeing și pot alege să se înscrie la sesiuni suplimentare de pregătire sau să susțină examene pentru cursurile la care doresc să obțină certificare internațională Cambridge.

 Unlimited Learning Subscription este abonamentul lunar pentru o educație nelimitată, online și de calitate, special concepută pentru modul de învățare al adolescenților.

 

 • 65 cursuri online academice și non academice
 • 10000 useri înrolați în platforma Spark Generation
 • 130 de experți academici internaționali
 • 25 de țări de unde provin elevii înrolați
 • 10000 de pagini de cursuri în platformă

Ready to start binge learning?

În caz că te-ai întrebat

Spark Generation este o platformă online educațională dedicată liceenilor, oferim un program de liceu online, cursuri acreditate cu suport de la profesor, un abonament lunar la educație, și multe altele. Vizitează site-ul www.spark.school pentru mai multe informații despre Spark Generation.

Prin oferta noastră, toți clienții BT vor putea beneficia de o ofertă exclusivă de 50% discount la abonamentul Unlimited Learning Subscription pentru primul an. Hai să vezi ce ofertă ti-am pregătit în cadrul aplicației BT Pay, secțiunea Oferte.

Totodată clienții BT vor avea posibilitatea să își înscrie copiii la liceul online Spark Generation și vor avea acces la cursurile online cu suport de la profesor. În plus, deținătorii de carduri de credit BT vor avea posibilitatea de a achita cursurile online cu profesor sau liceul online în 10 rate fără dobândă.

Nu ai încă card de credit BT? Află cum îl poți obține rapid, sigur și online, prin intermediul aplicației BT Pay pe https://www.bancatransilvania.ro/carduri/carduri-de-cumparaturi/cardul-star-forte/solicita-cardul

Oferta de mai sus este disponibilă tuturor clienților Băncii Transilvania, atât celor existenți cât și celor noi. Poți să soliciți deschiderea unui cont curent la Banca Transilvania prin intermediul aplicației BT Pay.

Caută ofertele inclusiv în cadrul aplicației BT Pay, secțiunea Oferte. Poți achita în rate fără dobândă, prin intermediul Programului Star, doar dacă ai un card de credit emis de Banca Transilvania. Nu ai încă card de credit? Află cum îl poți obține rapid, sigur pe  https://www.bancatransilvania.ro/carduri/carduri-de-cumparaturi/cardul-star-forte/solicita-cardul

Produsele educaționale Spark Generation se adresează elevilor de liceu care doresc o educație flexibilă, acreditată, și axată pe nevoile lor și modul lor de viață. 

Liceul online este perfect pentru atleți sau tineri care practică un hobby sau sport la nivel profesional și au un program care uneori îi împiedică să ajungă la școală de dragul competițiilor. 

Cursurile noastre online cu suport de la profesor iau locul meditațiilor pentru a oferi în schimb suport de la experți academici și standarde educaționale recunoscute internațional. 

Iar abonamentul nostru lunar este o unealtă perfectă de studiu pentru adolescenții curioși care vor să învețe câte puțin din toate. 

Da, poți să îți anulezi abonamentul oricând dorești. Nu există un angajament pe termen lung.

Puteți face acest lucru prin:

 1. Folosirea asistentului Sparky (în platforma online de învățare)
 2. Sau trimițând un e-mail la cancel@spark.school

După efectuarea plății, veți primi un e-mail pentru a vă crea un cont. În termen de 24 de ore, vă vom trimite detaliile de conectare prin e-mail pentru a accesa platforma digitală de învățare MySpark, unde sunt disponibile toate cursurile.

Dacă întâmpinați dificultăți sau nu ați primit e-mailul pentru a vă crea un cont după plată, vă rugăm să contactați echipa noastră de admitere la adresa admissions@spark.school.

Da, platforma oferă urmărirea cuprinzătoare a progresului și informații personalizate despre învățare pentr fiecare curs pentru care ați optat.

Echipa noastră dedicată de suport este disponibilă pentru a vă ajuta cu orice întrebări sau probleme tehnice pe care le puteți întâmpina.

Dacă aveți nevoie de sprijin suplimentar pentru pregătire, vă încurajăm să contactați echipa noastră de admitere, iar ei vă vor ajuta să îl adăugați ca serviciu suplimentar la planul personalizat de învățare.

Da, puteți accesa abonamentul de învățare de pe orice dispozitiv, permițându-vă să învățați în mișcare – dar pentru cea mai bună experiență de utilizare, vă recomandăm un laptop.

Accesul de pe mobil este disponibil momentan doar pentru elevi (deoarece profesorii și creatorii de conținut au alte activități, cum ar fi editarea sau corectarea temelor, care necesită un PC).

Pentru orice întrebări sau informații suplimentare, te rugăm să ne contactezi la contact@spark.school. Poți de asemenea, să accesezi secțiunea de contact pe site-ul nostru sau poți apela la serviciul de suport clienți al Băncii Transilvania.

Alătură-te celor 10.000 useri înrolați

Până în acest moment, sunt aproape 10.000 de elevi si profesori care folosesc platforma Spark Generation, din România și din alte 25 de țări din întreaga lume.

Împreună construim o generație de tineri curioși, care vor devenii liderii comunităților nostre în scurt timp. Educația de calitate este un drept, nu un privilegiu, iar cu ajutorul BT facem educația accesibilă pentru toți copiii.