Înscrie-ți Adolescentul la Spark cu 15% REDUCERE

Suntem un liceu hibrid internațional care oferă curriculum Cambridge
și ne adresăm elevilor de minim 13 ani care au o pasiune sau o nevoie și caută flexibilitate pentru dezvoltarea lor

Modelul nostru educațional unic se adaptează familiei tale și nevoilor adolescentului tău.

Modelul hibrid pe care îl propunem îmbină învățarea online cu interacțiunea offline, personalizată pe nevoile fiecărui elev. Propunem trei direcții esențiale prin care copilul tău va avea parte de o dezvoltarea holistică.

Dezvoltare Academică

Adolescentul tău va avea flexibilitatea să învețe pe baza unui model de învățare hibrid și va avea control asupra traseului său de învățare – va alege ce, când, unde și cum studiază.

Wellbeing

Suntem un mediu ideal pentru familii care au nevoie de o altă alternativă față de sistemul tradițional. Suntem un liceu în care familiile sunt încurajate să împărtășească perspective, respect și să lucreze împreună pentru a-și ajuta adolescenții să fie bine emoțional.

Future Readiness

În funcție de dorințele de viitor, copilul tău își va însuși un set de abilitățile fundamentale, întrucât cultivăm potențialul fiecărui elev și îi ajutăm să-l atingă.

Procesul de Admitere

  • 1 Întâlnire online cu familia ta Echipa noastră de admitere se va întâlni cu tine și copilul tău pentru a afla mai multe despre voi și pentru a înțelege nevoile academice.
  • 2 Evaluări academice inițiale Pentru a-l sprijini în traseul de învățare cu recomandările potrivite, e nevoie să avem detalii despre abilitățile și cunoștințele elevului.
  • 3 Contract and chestionar de wellbeing Ultimul pas este semnarea contractului și completarea chestionarului de wellbeing.
  • 4 Bine ai venit la Spark Aici începe parcursul tău la liceul hibrid care îmbrățișează nevoile familiei tale.

Te invităm să discutăm mai multe într-o întâlnire online

Alege un interval de timp potrivit pentru a discuta despre viitorul adolescentului tău și nevoile academice specifice pe care le are.

Testimoniale

""Ceea ce îmi place cel mai mult la Spark este libertatea de a studia în propriul meu ritm, lucru esențial pentru orice fel de performanță. Faptul că pot alege ce materii să studiez mă ajută să mă concentrez mai mult pe pasiunea mea cea mai importantă, matematica. Spark îmi oferă, de asemenea, posibilitatea de a învăța lucruri aplicabile în viața reală și se concentrează pe dezvoltarea fiecărui elev în ansamblu.""

Tashi D. - Elev în Year 11

"Pot spune că acest liceu este ceea ce ne-am dorit întotdeauna pentru Tashi. A performat excelent în multe aspecte și noi, ca părinți, suntem foarte fericiți cu progresul său și cu spațiul pe care îl are pentru a-și cultiva propriile interese. După experiența la Spark, nu putem nici măcar să ne imaginăm posibilitatea unui alt tip de mediu educațional pentru copilul nostru."

Răzvan D (tatăl lui Tashi)

"Sunt foarte încântat de progresul fiicei mele. Și aa și-a exprimat satisfacția față de Spark, dar văd și entuziasmul ei în fiecare zi: este conștientă de valoarea ei, cere ajutor atunci când este nevoie și, cel mai important, tratează oamenii cu amabilitate și așteaptă să fie tratată în același fel. În această fază a dezvoltării ei, Spark a fost, fără îndoială, un mediu decisiv. "

Dana D, (mother of Diana D, Year 13 student)